poniedziałek, 21 stycznia 2013

Skrzydła Laurel, Magia Avalonu, Złudzenie, Moc przeznaczenia

 Skrzydła Laurel, Magia Avalonu, Złudzenie, Moc przeznaczenia -  Aprilynne Pike

 Jest to wspaniała książka opowiadająca o ładnej dziewczynie, która ma na  imię Lurel. Lurel nie jest typową nastolatką, nigdy nigdy nie miała trądziku, nie przetłuszczały się jej włosy itp. Laurel po przeprowadzce do nowego domu jest zniechęcona chodzeniem do szkoły, ale gdy poznaje Dawida wszystko się zmienia. Pewnego dnia Laurel zuważyła punkcik na swoich plecach. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że świat mgi i nowe przygody stoją przed nią otworem. Poznaje nowych przyjaciół (w tym Tamaniego wróżkę o wspaniałych szmaragdowych oczach) oraz tajemnice swojego dzieciństwa. Książka jest bardzo wciągająca oraz ma kolejne części.


Jej kolejną częścią jest "Magia Avalonu". W tej części Lurel przybywa do Avalonu gdzie uczy się przyrządzać eliksiry. Lecz jej ludzkim przyjaciołom i rodzicom ciągle grozi niebezpieczeństwo, a brama Avalonu jest zagrożona jak nigdy wcześniej. Czy będzie mogła polegać na Davidzie, kiedy okaże się, że jest zmuszona chronić tych, których kocha? Czy zwróci się raczej do magicznego Tamaniego ze świata wróżek, z którym łączy ją głęboka więź?


Trzecią częścią tej serii jest "Złudzenie". Tu natomiast Lurel postanawia zostać wśród swoich ziemskich przyjaciół i rodziców, zostawiła Tamaniego i magiczny świat Avalon. Od ponad roku nie widziała Tamaniego, magicznego wartownika o szmaragdowych oczach, z którym połączyła ją głęboka więź. Mimo, że ciągle jeszcze za nim tęskni, stwierdza, że pozostanie wśród ludzi było słusznym wyborem, zwłaszcza teraz, gdy tak dobrze układa jej się z Davidem. Laurel cieszy się, że jej w jej życiu nareszcie zapanowała równowaga, gdy nagle okazuje się, że magicznej krainie Avalon grozi większe niż kiedykolwiek niebezpieczeństwo...


 "Moc przeznaczenia" jest to czwarta i ostatnia część cyklu o Lurel. W tej części zdarzają się rzeczy, których nikt by się nie spodziewał. Czy Laurel pomoże wróżkom ocalić ich baśniowy świat? Czy w jej dalszym życiu znajdzie się miejsce dla Tamaniego i Dawida? Ta część ma 267 stron i wy tych stronach akcja toczy się w ciągu kilku dni. Zakończenie tej książki naprawdę mną wzruszyło nigdy się nie spodziewałam, że ta książka może się tak skończyć ale tom kwestie do ocenienia pozostawiam wam.

1 komentarz:

  1. Bardzo fajnie opisałaś te książki. Ja aktualnie czytam ,,Magia Avalonu" I bardzo mi się podoba. Niestety już prawie ją przeczytałam i nie mogę się doczekać aż przeczytam kolejne części ^^

    OdpowiedzUsuń