sobota, 18 stycznia 2014

Reckless. Kamienne Ciało

Hejo. Przepraszam moją nieobecność na blogu, nie było czasu żeby wejść. Ale już jestem i mam dla was nową recenzję :). Jest to recenzja książki (bo jak, że by inaczej). Książ ta nosi tytuł "Reckless. Kamienne ciało" autorstwa Cornelii Funke. Jest to tom pierwszy, jakże wspaniałej opowieści o tym jak mocna potrafi być braterska miłość.
Jakub pewnego dnia gdy wszedł do gabinetu ojca, który zagiął jakiś czas wcześniej, za uwarzył pewne wyjątkowe lustro. Gdy przyłożył rękę do lustra znalazł się w innym świecie, w którym wszystkie baśnie jakie opowiadano ludziom w dzieciństwie ożywały. Kilka lat później gdy Jakub przechodził na drugą stronę lustra poszedł za nim jego brat Will. Niestety Will został podrapany przez jednego z goylów, a kamień, który znalazł się w jego ciele zaczął się rozrastać. Jakub zaczął szukać rozwiązani, aby pozbyć się kamienia z ciała brata. Gy je znalazł na drugą stronę lustra przeszła także dziewczyna jego brata Klara. Jakub chciał ją odesłać z powrotem, ale powstrzymała go zawsze mu wierna lisica. Więc w czwórkę rozpoczęli wędrówkę, która na celu miała znalezienie odtrutki dla Willa. Ale czy ją znajdą przekonacie się czytając książkę.
Książka jest wspaniała. Mi osobiście się bardzo podobała i naprawdę ją polecam. Jest już druga część tej jakże wspaniałej lektury, którą już osobiście nabyłam :)

Nieustraszony. Reckless

Kolejny tom serii o Recklessie już za mną. Tak jak poprzedni tom okazał się wspaniały i zaskakujący. 
Minął rok odkąd Czarna Nimfa rzuciła klątwę na Jakuba, co daje się we znaki. Pocałunek śmierci na piersi młodego łowcy skarbów przypomina o sobie coraz częściej. A Nimfa już prawie odzyskał swoje imię. Jakub i Lisica postanawiają wyruszyć na poszukiwanie antidotum, które pomoże zdjąć klątwę. Ale po drodze o mało co nie giną. Czy uda im się zdjąć klątwę? Czy dadzą radę przechytrzyć śmierć? O, tym przekonacie się czytając książkę. Naprawdę warto.      


No to w takim razie czekamy teraz w zniecierpliwieniu  na 3 część ;* 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz